Aktualności

ZAMKNIĘCIE GABINETU W FILIPOWICACH

31.01.2024

ZAMKNIĘCIE GABINETU W FILIPOWICACH    

Niniejszym informujemy, że od 1 lutego Centrum Zdrowia Zakliczyn zamyka swoją filię znajdującą się w budynku Szkoły Podstawowej w Filipowicach. Wszyscy Pacjenci zadeklarowani do Lekarza i Pielęgniarki nadal mają zapewniony dostęp do opieki lekarsko-pielęgniarskiej w naszej siedzibie – Zakliczyn, ul. Tarnowska 9 w dni robocze, w godzinach od   8 do 18. 

 Nasza pielęgniarka Pani Anna Pajor nadal będzie świadczyć opiekę pielęgniarską nad zadeklarowanymi Pacjentami (numer kontaktowy do p. Anny:   722 100 304 ). 

 Zamknięcie filii ma bezpośredni związek z decyzją Dyrektora Szkoły Podstawowej w Filipowicach o niepodpisaniu porozumienia w sprawie opieki profilaktycznej nad uczniami szkoły w Filipowicach. Skutkowało to wypowiedzeniem umowy w tym zakresie z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz zamknięciem komórki Gabinetu Medycyny Szkolnej w dniu 31 grudnia 2023 roku. 

 Utrzymywanie pomieszczeń, które pełniły funkcję Gabinetu Medycyny Szkolnej oraz Gabinetu Lekarza POZ przy utracie jednej z tych funkcji staje się bezcelowe. Zwłaszcza obserwując nikłe zainteresowanie pacjentów wizytami osobistymi w filii Filipowice. 

 


wszystkie aktualności